Erityisopetus

Erityisopettajaan voi ottaa yhteyttä, jos tarvitsee tukea ammatillisissa tai yhteisissä opinnoissa tarvitsee tukea työssäoppimiseen tai työllistymiseen kokee tarvitsevansa henkilökohtaista tukea opintojen järjestämiseen.

Erityisopettaja laatii erityisen tuen suunnitelman yhdessä opiskelijan ja alaikäisen huoltajan kanssa. Erityisopettaja antaa tukea ammatillisissa ja yhteisissä opinnoissa sekä työpaikalla järjestettävässä koulutuksessa. Erityisopettaja tukee opiskelijaa yksilöllisesti ja avustaa henkilökohtaisen osaamisen kehittämissuunnitelman mukaisten opintojen etenemiseen.

Yhteystiedot


Liiketoiminta | Puhdistuspalvelu

Armi Kuosa-Backman, p. 044 7704 801, armi.kuosa-backman@sskky.fi


Hiusala | Sähkö- ja automaatiotekniikka | Talonrakennus | Kiinteistöpalveluala | Pintakäsittely | Talotekniikka

Kirsi Merilä, p. 044 7704 425, kirsi.merila@sskky.fi


Auto | Logistiikka | Maarakennus

Heikki Haltia, p. 044 7704 314, heikki.haltia@sskky.fi


Taideteollisuus | Tekstiili ja muoti | Kone- ja tuotantotekniikka

Marja-Liisa Hirvonen, p. 044 7704 721, marja-liisa.hirvonen@sskky.fi


Sosiaali- ja terveysala

Sari Karlstedt, p. 044 7704 572, sari.karlstedt@sskky.fi


Kone- ja tuotantotekniikka

Markku Asikainen, p. 044 7704 258, markku.asikainen@sskky.fi


Talotekniikka

Pentti Ruotsalainen, p. 044 7704 548, pentti.ruotsalainen@sskky.fi


Tieto- ja viestintätekniikka | Tekninen suunnittelu | Ravintola- ja catering-ala | Matkailuala | Tieto- ja tietoliikennetekniikka

Minna Aho, p. 044 7704 311, minna.aho@sskky.fi